Автомобілі почнуть “відчувати” подряпини

Німецька компанія Hella розробила нову технологію, що дозволяє фіксувати пошкодження кузова машини. Водій зможе дізнатися про появу незначних подряпин, навіть якщо вони були нанесені у його відсутності.

Система під назвою Intelligent Damage Detection System заснована на тонкому п’єзоелектричному сенсорному покритті, яке наноситься на зворотну сторону кузовних панелей з будь-якого матеріалу і підключається до парктроніка.

За допомогою спеціального алгоритму функція відразу виявить виникнення подряпини, вм’ятини або навіть «непомітного відколу», після чого сповістить водія. Яким саме чином водій дізнається про пошкодження поки невідомо. Якщо автомобіль оснащений GPS, система запротоколює місце, час і тип деформації.

На думку розробників, ця технологія може виявитися корисною для страховиків, а компанії, що надають машини напрокат, позбавить від необхідності кожного разу проводити огляд автомобіля при його поверненні.

Представники Hella заявили, що в оснащенні своїх машин подібною функцією вже зацікавилися багато автовиробників, включаючи BMW. Очікується, що серійні машини, обладнані Intelligent Damage Detection System, з’являться в 2018 році.