Про що може розповісти етикетка моторного масла?

Перші відомості про моторне масло покупець отримує з етикетки на каністрі. Інформації досить багато, але фахівці рекомендують звертати увагу, насамперед, на такі дані.

Тип масла.

Воно може бути мінеральним або синтетичним. У першому випадку масло в основі має нафтовий рафінат, отриманий при перегонці нафти. У другому – синтетичні вуглеводні. Вважається, що синтетичні масла краще ніж мінеральні зберігають текучість при дуже низьких температурах і добре витримують високі робочі температури.

Клас в’язкості.

Наприклад, позначення 10w40 говорить про те, що масло працює в діапазоні температур від -20°С до +35°С. Існує спеціальна таблиця класифікації.

Експлуатаційні властивості.

Тут варто зазначити, що існує американська система їх оцінки (API) та європейська (АСЕА). Їх відмінності склалися історично і обумовлені різницею в умовах експлуатації двигунів та їх конструкції. Кожна з цих систем має досить складну розшифровку кодів і написів, але при бажанні можна розібратися і непрофесіоналові.

Пройди періодичне ТО на Бош Авто Сервіс “112 Україна” зі знижкою

На етикетці моторного масла також може міститися напис, що підтверджує допуск конкретного олії до застосування в автомобілях відповідних марок і типів. Такий допуск позбавляє покупця від необхідності вдаватися в подробиці класифікації систем API і ACEA – досить заглянути в керівництво по експлуатації автомобіля.

У будь-якому випадку, нагадують фахівці, необхідність в румонті мотора виникає тим частіше, чим нижче якість застосовуваного моторного масла. Хороший продукт дешевим не буває.