6 найпоширеніших міфів про ремені безпеки
1. Ремінь не зручний.
В основному при фіксуванні можуть виникнути незручності в обтягуванні ременя в зоні пояса, але цей дискомфорт мінімальний і не настільки заважає водінню.Все ж краще відчувати невеликий дискомфорт під час їзди, ніж відчувати дискомфорт від отриманих в результаті аварії травм.
2. В коротких міських поїздках ремені безпеки не потрібні.
За даними статистики близько сімдесяти відсотків дорожньо–транспортних пригод сталися на швидкості до п’ятдесяти кілометрів на годину. Це означає, що навіть якщо ви плануєте просто проїхатися до магазину, то ризик потрапити в аварію все одно є. Тим більше сила удару автомобіля в нерухомі об’єкти досить велика.
3. У разі аварії краще бути викинутим з автомобіля.
Це найбезглуздіший самообман. У разі, якщо ви залишите свій автомобіль шляхом вильоту через лобове скло, є дуже велика ймовірність того, що ви вдаритеся об дорожнє покриття з великою силою або ж об автомобіль, що, звісно, набагато гірше.
4. На сидіннях ззаду ремінь безпеки не потрібен.
У разі ДТП, будучи не пристебнутими і перебуваючи на задніх кріслах, ваше тіло обов’язково зустрінеться c перешкодами у вигляді передніх сидінь і різних елементів салону. Тому цей міф можна повністю спростувати.
5. Коли в авто є подушка – ремінь не потрібен.
Подушка безпеки це один з найкращих способів уникнути удару об кермо в разі аварії. Але що робити, якщо ваш транспортний засіб вдарили збоку або зовсім перевернули? У цьому випадку вам знадобляться ремені безпеки. Подушки знижують вірогідність смерті у разі ДТП на дванадцять відсотків, у той час як ремені безпеки на цілих сорок. Різниця очевидна.
6. При пожежі з автомобіля буде складно вибратися через ремені.
Аварії, які сталися у випадку пожежі чи падіння у водойму не часті, приблизно один випадок на двісті п’ятдесят аварій. Тим більше, якщо людина не була пристебнутою під час падіння в ту ж водойму, то шансів вибратися з автомобіля в нього набагато менше, ніж у випадку, якщо ремені були пристебнуті.