Британці створили водневу зарядну станцію для електромобілів

Водневі зарядки покликані компенсувати потребу в електроенергії для електрокарів, яких дедалі більше.

Британська компанія AFC Energy презентувала зарядну станцію для електромобілів, яка працює на водневих паливних елементах, повідомляє E-Move.

У компанії підрахували, що до 2030 року кількість електрокарів у Великій Британії збільшиться з 90 тисяч до 9 мільйонів, а до 2040 року – до 36 мільйонів.

Для такої кількості не вистачить наявних потужностей виробництва електроенергії. Для покриття потреби в електриці знадобиться побудувати вісім атомних електростанцій або 17 100 вітряних турбін.

Тож AFC Energy вирішили, що воднева зарядка CH²ARGE може бути альтернативою, принаймні тимчасовою.

Зарядна станція споживає водень і в результаті його реакції з киснем виробляє електрику та водяну пару у вигляді вихлопу. Пристрій допускає можливість швидкої зарядки.

Нову технологію випробували на полігоні програми Top Gear телерадіокомпанії ВВС. За допомогою водневою зарядки заряджали гібридний автомобіль BMW i8.

Видання, однак, зазначає, що водень дуже дорогий, а для його виробництва, як правило, використовуєть ту ж електрику. Саме через високу вартість водневі автомобілі поступаються в популярності електрокарам з батареями. Але якщо водень стане доступним, то продажі звичайних електромобілів зійдуть нанівець і необхідності в зарядних станцій не буде зовсім.

Джерело