Несправні акумулятори є однією з найбільш поширених причин поломки.  І це не дивно, адже сьогодні до них висувається безліч вимог, зокрема через наявність все більшої кількості електронних систем у автомобілі. Це становить особливу небезпеку при частих поїздках на короткі відстані, оскільки у таких випадках акумулятор втрачає більше енергії, аніж може отримати під час повторного заряджання від генератора.

Високі та низькі температури також негативно впливають на характеристики акумулятора. Ідеальна робоча температура становить 20°C. Зокрема влітку високі температури прискорюють можливі реакції старіння. При низьких температурах у зимовий період швидкість реакції зменшується, що може призвести до погіршення технічних характеристик, зокрема в акумуляторах з певним терміном експлуатації.

І останнє, але не менш важливе: тривалі періоди простою також зазвичай призводять до зменшення заряду акумулятора. З усіма неприємними
наслідками.
Нижче наведені декілька корисних порад для попередження
цього

Якщо акумулятор розряджається, єдине, що може допомогти, це запуск автомобіля від зовнішнього джерела та рух до найближчої СТО для з’ясування причини.

  • Перша та найважливіша річ: не допускайте контакту несправного автомобіля з тим, що надає допомогу, оскільки існує ризик короткого замикання.
  • Спочатку підключіть затискач червоного кабелю на позитивний контакт автомобіля, що надає допомогу.
  • Затискач з іншого боку кабелю підключіть до позитивного контакту несправного автомобіля.
  • Потім підключіть затискач чорного кабелю до автомобіля, що надає допомогу. Інший кінець чорного кабелю підключіть до металевого контакту без покриття подалі від акумулятора несправної автівки, наприклад до блоку циліндрів.
  • Спочатку запустіть двигун автомобіля, що надає допомогу, а вже після запустіть двигун несправного автомобіля.
  • Відключення кабелів здійснюється у зворотному порядку.

Заряджайте акумулятор перед та після тривалих періодів простою на СТО за допомогою професійного зарядного пристрою або вдома за допомогою зарядного пристрою для побутового використання.

  • Для підключення зарядного пристрою до акумулятора спочатку підключіть червоний кабель до позитивного контакту, потім підключіть чорний кабель до металевого контакту без покриття подалі від батареї, наприклад, до блоку циліндрів.
  • Після цього ви можете підключити зарядний пристрій до джерела живлення.
  • По завершенню заряджання, спочатку відключіть зарядний пристрій від джерела живлення, а потів відключіть кабелі від акумуляторної батареї