Пережити зиму буває важко не тільки людям. Морози змінюються відлигами, сніг – сльотою і ожеледицею, з яким борються, щедро посипаючи асфальт піском і реагентами. Перепади температур, вологості, вплив механічних і хімічних чинників – все це змушує всі системи вашого автомобіля працювати буквально на знос. Про що важливо пам’ятати і чому варто приділити особливу увагу при підготовці авто до літнього сезону?
З чого почати? Багато хто скаже, що з шин (точніше, з заміни «зимової» гуми на «літню») – і будуть не зовсім праві. Зміна комплекту шин – найочевидніший, але не найпріоритетніший етап підготовки автомобіля до літнього сезону: робити це має сенс не раніше, ніж плюсова температура встановиться і вночі. Зазвичай автолюбителі орієнтуються на завершення опалювального сезону, але поспішати на шиномонтаж як тільки почав сходити сніг не варто. Першочергово необхідно звернути увагу на стан інших систем і елементів.
1. Починаємо з ретельного огляду автомобіля: шукаємо пошкодження лакофарбового покриття, особливо в районі порогів і колісних арок, уважно оглядаємо всі гумові елементи (від чохлів рульових тяг і гальмівних шлангів до сайтент-блоків підвіски і кріплення амортизаторів).
Навіщо ми це робимо? Перепади температур взимку могли викликати утворення тріщин на гумі, контакт з реагентами – погіршити її пружність, а крижані завали і замети – пошкодити цілісність тих чи інших елементів. Такі пошкодження можуть спровокувати вихід з ладу важливих систем автомобіля, а контакт гуми з піском, сіллю, полій на кузові можуть стати причиною корозії.
Чому саме зараз? Важливо встигнути виявити й усунути можливі дефекти до того моменту, коли сніг зміниться дощами, а по дорогах побіжать струмки. Таким чином мінімізуються шанси потрапляння води в небажані місця, що може вивезти з ладу певні вузли.
2. Переходимо до системи запалювання й електрики: звертаємо увагу на стан акумулятора і контактів, рівень електроліту у відсіках, оглядаємо свічки запалювання на предмет появи кіптяви, нальоту, ознак окислення.
Навіщо ми це робимо? Ретельна перевірка особливо важлива в тому випадку, якщо автомобілем взимку не користувалися зовсім або користувалися рідко: за час простою акумулятор міг розрядитися. А несприятливі зимові умови (висока вологість, підвищена концентрація солей у повітрі) могли вивести з ладу свічки запалювання і контакти.
Чому саме зараз? Попереду – літо, а в спеку акумулятору доводиться ще складніше, ніж в мороз. Тому важливо переконатися, що він готовий до майбутніх навантажень, та й інші компоненти системи запалювання не підведуть.
3. Перевіряємо систему охолодження двигуна. Особливу увагу приділяємо стану ременів, патрубків і шлангів, шукаємо ознаки патьоків масла і охолоджуючої рідини, контролюємо її рівень.
Якщо є необхідність, варто промити радіатор: взимку він міг забитися дорожнім брудом. В особливо складних випадках не рятує навіть промивка – доводиться купувати новий.
Навіщо ми це робимо? За зиму елементи системи охолодження могли втратити герметичність. В такому випадку першочергово потрібно усунути можливі протікання, а також переконатися, що ліквідовані всі інші причини, які здатні привести до перегріву двигуна.
Чому саме зараз? Своєчасна перевірка системи охолодження допоможе уникнути перегріву двигуна влітку: адже в спеку, особливо в заторах, ця проблема може виявитися дуже актуальною.
4. Досліджуємо стан гальмівної системи: перевіряємо роботу гальм, шукаємо пошкодження гальмівних шлангів і трубок, контролюємо рівень гальмівної рідини в бачку.
Навіщо ми це робимо? Від стану гальмівної системи автомобіля безпосередньо залежить безпека на дорозі. А після зими можна зіткнутися з різними проблемами у вигляді протікання гальмівної рідини, шлангів, що лопнули, зносом гальмівних колодок і дисків через посилене навантаження і контакт з реагентами.
Чому саме зараз? Влітку інтенсивність руху на дорогах зростає, а значить, збільшується ризик ДТП. За таких умов краще бути впевненими, що ви встигнете загальмувати вчасно і переконатися в цьому заздалегідь.
5. Вирушаємо на шиномонтаж, щоб змінити зимовий комплект шин на літній. Попередньо перевіряємо глибину протектора і, якщо треба, купуємо нову гуму. Разом з «перевзуванням» перевіряємо балансування коліс і тиск у шинах.
Навіщо ми це робимо? Заміна зимових шин на літні позитивно позначається на маневреності автомобіля і плавності їзди, дозволяє знизити витрату пального і, звичайно ж, гарантує додаткову безпеку.
Чому саме зараз? Морози припинилися, дороги прогрілися – значить час настав!
6. Приділяємо увагу дрібницям. Адже вони, чи то свіже повітря в салоні або чисте скло в будь-яку погоду, роблять їзду більш комфортною. Тому перевірка лампочок у фарах, поворотниках, фарах заднього виду, купівля нових щіток склоочисника, антибактеріальна обробка кондиціонера і заміна салонного фільтра – також важлива частина безпроблемної експлуатації автомобіля. Трохи часу і турботи – і ваше авто віддячить вам надійною роботою і приємними враженнями під час будь-яких поїздок!
Кваліфіковану діагностику, ремонт, а також заміну компонентів допоможуть провести на найближчій станції загальнонаціональної мережі Бош Авто Сервіс. Записатися на обслуговування можна в онлайн-режимі через сайт, а також за допомогою звернення в контакт-центр за номером 0672244248.
Піклуйтеся про себе, а про ваш автомобіль потурбується мультибрендова СТО з широким спектром послуг Бош Авто Сервіс.