13 автоміфів від «Руйнівників міфів»

1. Якщо заткати вихлопну трубу, двигун вийде з ладу.

Всі використані при перевірці предмети негайно вилітали з вихлопної труби після запуску мотора. Якщо закупорити вихлопний колектор наглухо, двигун просто заглохне через 5-10 секунд.

2. Якщо куля проб’є бензобак, він вибухне.

Міф був спростований експериментом зі звичайною кулею, але потім частково підтверджений при використанні трасуючою кулі — від неї дійсно вибухнув бензобак.

3. Двері автомобіля можуть захистити в перестрілці.

Кузов автомобіля виготовлений з тонкого — 0.4-0,7 мм — металевого листа, який не здатний зупинити кулю. Так само безпорадні і панелі внутрішньої обшивки. Пістолетна куля 38-го калібру пробиває двері наскрізь. Єдине виключення — вмонтований у двері динамік достатньо великого діаметру — 9 дюймів і більше. Його магніт здатний зупинити кулю або змусити її змінити напрямок.

4. Двигун вийде з ладу, якщо в бензобак насипати цукор.

В ході експерименту в бак висипали близько 10 кілограмів цукру, мотор при цьому продовжував працювати — лише дим з труби став чорним. Разом з бензином в двигун неминуче потрапляють сторонні домішки: вода, іржа, присадки — все це або згорає, або виводиться з вихлопними газами.

5. Спортивні автомобілі 70-х років мали кращу аеродинаміку ззаду, аніж спереду.

Кузов такої машини був розгорнутий, випробуваний в аеродинамічній трубі і перевірений в русі. Особливо збільшилася витрата палива.

6. Автомобіль може “стрибнути” на велику відстань, використовуючи купу землі як трамплін, і приземлитися з мінімальними пошкодженнями і без втрати швидкості.

Під час експерименту автомобіль пролетів 30 метрів і врізався в землю радіатором, пошкодивши мотор.

7. Людина може вибратися з авто, що впало у воду машину після того, як вода покриє скла.

Тиск води на двері під водою занадто високий, щоб відкрити її зсередини, так само як і опустити скло ручкою або електромотором.

8. Автомобіль може проїхати через ряди овочевого базару і залишитися на ходу (як це показують в кіно).

В ході експерименту машину протягли по базару на швидкості 70 миль в годину (близько 110 км/год). Камера на даху відірвалася, автомобіль виявився серйозно пом’ятий. Лобове скло вкрилося сіткою тріщин, водієві нічого не видно.

9. Якщо тримати кермо рекомендованим хватом «без десяти друга», при спрацьовуванні подушки безпеки відірве великі пальці.

При експерименті з штучними руками кермо виривалося з них, але пальці вціліли.

10. Поліцейський радар можна обдурити, помістивши під лобове скло компакт-диск.

Ні CD, ні дзеркальний диск на даху, ні покриття автомобіля фольгою не змогли притупити пильність радар-детектора. Навіть дзвін зв’язкою ключів не допоміг. Використання авіаційного стелс-покриття не перевірялося, оскільки ця фарба з додаванням заліза важка і шалено дорога — дешевше платити штрафи.

11. Використання різних речовин і трюків може обдурити алкотестер.

Для перевірки Адам Севідж випив дві порції віскі, а Джеймі Хайнеман — коктейль з горілки та соку журавлини. В обох випадках прилад показав наявність алкоголю у видихуваному повітрі. Крім того, поліція завжди може зажадати проведення аналізу крові. Використання рідини для полоскання порожнини рота лише збільшить кількість алкоголю в диханні.

12. Якщо під час заправки автомобіля розмовляти по мобільному телефону, може статися вибух.

Експериментально доведено, що працюючий телефон не може призвести до вибуху, навіть будучи оточений бензиновими парами в концентрації, достатньої для запалення. Реальну загрозу представляє статичний заряд на одязі, накопичити який можна, кілька разів сівши в автомобіль і залишивши його.

13. Зіткнення двох машин, на швидкості 80 кілометрів на годину відбувається з тією ж силою, як зіткнення однієї машини зі стіною на швидкості 160 кілометрів на годину.

Сила, що діє на машину, буде однаковою як при зіткненні з іншим автомобілем, так і з нерухомою стіною.