3 причини, чому жінки бояться автосервісів

Помічали феномен: при кожній проблеми з машиною ми чекаємо, коли звільниться і з’їздить в автосервіс чоловік, брат, тато або хоча б більш смілива подруга? Чому ми так боїмося автосервісів? І чи є спосіб побороти свої страхи? Спробуємо розібратися.

1. «Наді мною сміятимуться»

Анекдоти в стилі «баба за кермом — мавпа з гранатою» не могли не відкластися в нашій свідомості. Жінка часто боїться одна їхати в сервіс, думаючи, що над її проблемою будуть сміятися «прокачані» в темі чоловіки. До речі, у всьому світі втомлені від шовінізму автолюбительки відкривають чисто жіночі автосервіси, де всі співробітники — від директора до майстра — представниці прекрасної статі. Втім, в одному англійському салоні такого штибу все ж працює єдиний чоловік — він варить клієнткам кави.

Що робити? По-перше, заспокоїтися і не давати чужим забобонам впливати на тебе. Образливі анекдоти про блондинок за кермом не мають нічого спільного з реальним станом справ. За статистикою, жінки більш акуратні водії: вони не часто перевищують швидкісний режим, дотримуються правила, акуратно платять штрафи, не зволікають з продовженням документів на машину. Ну і давайте згадаємо того ідіота, який заблокував вам виїзд в останній раз. Він же напевно був чоловіком? І запам’ятайте: не буває смішних проблем з автомобілем. Якщо щось турбує, терміново звертайтеся в автосервіс.

2. «Мене обдурять і обрахують»

Через те, що жінки, як правило, не самі досвідчені і досвідчені водії, їх наївністю правда можуть скористатися і обрахувати. Недобросовісні автосервіси виробили для себе цілий список способів чесно забирати гроші у тих, хто погано розбирається в темі. Серед них, наприклад, завищення кількості нормогодин, витрачених на ремонт, включення в рахунок запчастин, які не використовуються в даній моделі автомобіля, завищення вартості запчастин і концентратів, антифризів і інших рідин.

Що робити? Почати розбиратися в тонкощах роботи свого авто. Хоча б трохи.

Але якщо форсунки і трамблери не для вас, кращий спосіб застрахуватися від таких прецедентів — знайти чесний автосервіс.

Так, у гарній, кваліфікованої майстерні вартість робіт повинна бути визначена до початку ремонту, в ході діагностики. А коли вам пред’являть рахунок, важливо, щоб у документах було прозоро зазначено ціноутворення — норми часу на виконання роботи (з довідника автовиробника) і вартість.

Краще зупинити свій вибір на великих мережах. Іменитим автосервісам зазвичай дорога їхня репутація, так і ремонт там зроблять в рази краще: як правило, всередині таких мереж постійно проходить навчання персоналу. І це не обов’язково будуть офіційні дилери автовиробників.

women2

3. «Я нічого в цьому не розумію»

Колись давно чоловіки вселили нам, що краще нас розбираються в техніці. Пам’ятаєте, як в одному епізоді «Москва сльозам не вірить» головна героїня (професійний інженер, директор заводу!) сидить на пасажирському сидінні і слухає, як її коханець каже, що у неї в машині щось стукає. «Стукає, так?» — мрійливо вимовляє героїня Віри Алентової. Думаєте, вона не знала причину стукотів і не збиралася позбавлятися від проблеми? Так їй просто хоч раз у житті хотілося побути просто жінкою, проблеми якої вирішує чоловік. До речі, проблему він так і не вирішив, а просто її позначив. Та й взагалі виявився тим ще одруженим козлом.

Дуже довгий час це пояснювалося статистично — чоловіки просто частіше сідали за кермо і самі проводили дні і ночі безперервно під капотом своєї «ластівки». Але зараз ситуація змінилася, і все більше жінок стали сідати за кермо. У західних країнах спостерігається тенденція: сильна стать часто відмовляється від водіння і відправляє за кермо своїх дружин і подруг. Загалом, в сьогоднішніх реаліях робити вигляд, що, мовляв, я нічого в цьому не розумію, навіть не має сенсу. Та й сучасні машини зовсім не ті, що в часи «Москва сльозам не вірить». Вони стали настільки складними, що самі чоловіки вважають за краще звертатися до професіоналів.

Що робити? Правда в тому, що вміння розбиратися в проблемах автомобіля залежить не стільки від статі, скільки від досвіду водіння. У хороших автосервісах вам не просто виправлять поломку, але і детально розкажуть, у чому була справа. Просто наберіться терпіння, знайдіть пристойний автосервіс і не бійтеся вчитися розуміти свій автомобіль.

Джерело