Скрип гальмівних колодок. Причини виникнення і способи усунення

Перед багатьма автолюбителями частенько виникає питання: “Чому скриплять колодки?” Адже іноді буває так, що автомобіль зовсім новий, а гальмівні колодки вже починають скрипіти або свистіти. При цьому зовсім необов’язково, що знижується ефективність гальмівної системи, адже скрип гальм викликає лише негативні і неприємні відчуття у автолюбителів, а ось причину його походження вдається не відразу визначити.

гальмівні колодкиЧи можна обійтися своїми силами і знаннями і самостійно діагностувати гальмівну систему і виявити джерело скрипу гальм? Далі ми розберемося, чому свистять або скриплять колодки і як усунути цей шум.

Почнемо з найпоширенішої причини скрипу – поганий матеріал колодок. Можливо, що куплені нові колодки є неякісними або підробкою, тоді вони будуть скрипіти. У цьому випадку бажано замінити такі колодки на нові фірмові, адже погані колодки можуть пошкодити гальмівний диск, що в підсумку призведе до повної заміни, як гальмівних колодок, так і гальмівного диска. Але не всі колодки що скриплять є поганими, адже може статися так, що вони просто несумісні з вашими гальмівними дисками.

Деякі виробники для поліпшення експлуатаційних якостей своєї продукції використовують різні компоненти при виготовленні колодок. Але ці компоненти можуть виявитися несумісними з матеріалом гальмівних дисків. Особливо ця тенденція спостерігалася за часів дефіциту запчастин для іномарок. Тоді заповзятливі автовласники, щоб не замовляти дорогі гальмівні колодки за кордону, переробляли ідентичні вітчизняні колодки. У підсумку, термін служби таких колодок коливався від тижня до двох, а ефективність гальм була низька.

І на сьогоднішній день в автомагазинах можна знайти недоброякісні колодки невідомого походження. Не слід економити на гальмах, адже в підсумку ви можете втратити набагато більше.

Також скрип колодок може відбуватися при «притиранні» нових гальмівних колодок. Тобто якщо ви поставили нові колодки і вони почали скрипіти, то слід почекати день-два, можливо скрип пройде. Це відбувається тому, що нагорі колодки є певний шар з домішками, який викликає противний звук, але при його стиранні він повинен зникнути. Для швидкого його видалення, можна зробити пару-трійку раз інтенсивних гальмувань. Тобто потрібно розігнати до 100 км/год і різко загальмувати. Слід це повторювати кілька разів. У підсумку гальмівні колодки повинні розігрітися до максимальної температури, від чого можуть вигоріти зайві домішки.photo

Але не завжди це допомагає. Якщо після певного пробігу, колодки таки продовжують скрипіти і свистіти, то необхідна їх заміна. Скрип в гальмах може також виникати через попадання всередину води або їх забруднення. У цьому випадку варто або їх прочистити, або почекати пару днів, скрип колодок повинен пройти. Також були помічені випадки прояву скрипу колодок при від’ємній температурі повітря.

Є ще одна причина противного скрипу колодок. Суть в тому, що на колодках є індикатор зносу, який виконаний у вигляді металевої пластини. При надмірному зносі такої колодки з індикатором зносу, дана пластина стикається з гальмівним диском, в результаті чого з’являється писк, або скрип. Це сигналізує про те, що необхідно негайно замінити колодки. Але даний скрип може проявитися і на нових колодках з індикатором зносу. Це може відбуватися через неякісне кріплення пластини, в результаті чого вона буде передчасно стикатися з диском і видавати неприємний звук.

Superfit_AK_02_434x300_w734При заміні колодок також рекомендується використовувати спеціальні змащувальні матеріали виробництва відомих компаній (Bosch Superfit, Liqui Moly Bremsen-Anti-Quietsch-Spray). Вони повністю запобігають шумоутворенню при терті поверхонь компонентів гальмівної системи. Зокрема, використання Superfit перешкоджає виникненню скрипів і писків під час гальмування, а також запобігає залипанню колодки в посадковому місці.

Слід зазначити, що поява скрипу колодок завжди неприємно. Це викликає не тільки дискомфорт, але в більшості випадків це може бути і не дуже безпечно. Щоб знайти причину даного явища, потрібно для початку повністю оглянути гальма на наявності сторонніх предметів, які могли туди потрапити. Також слід перевірити знос колодок, стан гальмівних поршнів, індикаторів зносу, направляючих і т.д. Можливо, повна очистка, а також складання-розбирання може позбавити вас від неприємного скрипу колодок.

Але пам’ятайте, що причин свисту і скрипу колодок може бути безліч: від потрапляння в гальма дрібного камінця до несправності гальмівних циліндрів.

В будь-якому випадку радимо звернутися до кваліфікованих спеціалістів, наприклад, на Бош Авто Сервіс “112 Україна”, що допоможуть професійно виявити та усунути вищезазначені недоліки.