10 лайфхаків для безпечного зимового водіння

Водіння взимку досить сильно відрізняється від водіння в іншу пору року. Погані погодні умови і зменшення світлового дня роблять пересування на автомобілі досить небезпечним. Додамо сюди проблеми зі своєчасним прибиранням снігу та використанням реагентів і отримаємо високу ймовірність ДТП. Щоб мінімізувати ризики і відчувати себе впевнено за кермом при будь-яких погодних умовах, дотримуйтесь нескладних порад.

1. Підготуйте автомобіль до зимових умов експлуатації

В ідеалі варто провести повний огляд автомобіля в автосервісі. Якщо ви готуєте автомобіль самостійно, то перевірте його за наступним чек-листу:

  • гума замінена на зимову;
  • ближнє світло, ходові вогні, протитуманні фари працюють справно;
  • в бачок омивача залита морозостійка рідина;
  • акумулятор повністю заряджений;
  • добре працює гальмівна система;
  • антифриз і масло замінені (або долитого до потрібного рівня).
2. Повністю очищайте автомобіль від снігу перед початком руху

Сніг на кузові може скотитися з даху, закривши вам огляд. Крім того, габарити автомобіля, покритого снігом, складно визначити.

3. Плануйте поїздку заздалегідь

З ранку непогано послухати прогноз погоди або погортати соціальні мережі, щоб оцінити обстановку. Особливо це важливо при подорожі в інше місто. Не забудьте зарядити мобільний на випадок непередбачених ситуацій.

4. Робіть тільки обдумані маневри на слизькій дорозі

Досвідчені водії знають, що ABS збільшує гальмівний шлях, якщо дорога заледеніла. Тому не допускайте спрацьовування цієї системи: пригальмовуйте заздалегідь і максимально плавно. При спуску використовуйте гальмування двигуном, передачі перемикайте послідовно. При підйомі виберіть таку передачу, щоб уникнути її перемикання, так як це може спровокувати пробуксовку коліс. Від обгонів на складних ділянках (колія, явно виражене обмерзання дороги і так далі) краще зовсім утриматися.

5. Виділяйте світлом габарити свого автомобіля

Для безпечного руху в темряві, особливо в умовах обмеженої видимості, обов’язково використовуйте ближнє світло фар в поєднанні з протитуманними фарами.

6. Пам’ятайте про пішоходів!

Переходячи дорогу, люди можуть посковзнутися і впасти. Враховуйте це при наближенні до пішохідних переходів, а також поблизу лікарень, шкіл, дитячих садів. На жаль, часто дії пішохода складно прогнозувати, тому будьте пильні.

7. За можливості не паркуйте автомобіль на дорозі

Це знижує пропускну здатність і заважає снігоприбиральній техніці. Також при поганій видимості це може стати причиною ДТП.

8. Перевірте наявність міцного троса, аптечки і лопати

Ситуації можуть бути різними, а як говорить народна мудрість, попереджений – значить озброєний. Трос і лопата допоможуть вибратися зі снігового капкана, а аптечка пригодиться на випадок поганого самопочуття в дорозі або, тьху-тьху, при ДТП.

9. Підвищіть свій рівень водіння

Жодне письмове керівництво не навчить вас швидко і грамотно справлятися з занесенням, правильно здійснювати маневри, відчувати себе впевнено на зимовій дорозі. Запишіться на спеціальні курси: крім незаперечної користі, ви отримаєте яскраві емоції і задоволення!

10. Сконцентруйте максимум уваги на дорозі

Часто ми не є винуватцями аварійної ситуації, але потрапити в неї все одно не дуже приємно. Дотримуючись швидкісного режиму, уважно стежачи за іншими учасниками руху, ви зведете ризик форс-мажору до мінімуму.

На закінчення хочеться сказати, що ці поради підійдуть як для початківців, так і для досвідчених – як нагадування. Будьте озброєні знаннями, уважні на дорозі, і нехай ваша зима буде приємною!

Джерело: lifehacker