П’ять рідин, які слід періодично перевіряти, щоб ваше авто вас не підводило

Автомобілі потребують досить ретельного догляду, щоб їздити без проблем. Найлегше, що кожен може робити – перевіряти час від часу рівень рідин.

У цій статті наші експерти пропонують 5 основних робочих рідин, які періодично потрібно перевіряти. Це дозволить в першу чергу зекономити вам чималу суму, адже профілактичні заходи – це завжди дешевше, ніж ремонт.

Все, що вам потрібно знати – це де шукати і що шукати. Ви, певно, не раз чули, що потрібно «перевіряти рідини часто», але давайте розглянемо, що це «часто» означає. Пам’ятайте, що кожне авто має свої відмінності, але наведені нижче принципи є більш-менш універсальними.

Моторне масло

перевірка моторного масла

Першим, що ви, мабуть, навчилися робити у своїй машині – це перевіряти рівень масла двигуна. Фактично у всіх авто ця процедура є однаковою.

У більшості авто вам потрібно відкрити і підняти капот, знайти щуп масла, витягнути його і протерти. Повторіть знову процедуру з щупом і отримаєте фактичний рівень масла в двигуні. Якщо все в нормі – продовжуйте сміло свій шлях. Якщо ж рівень низький – потрібно все-таки долити. В залежності від віку авто, може бути така необхідність додавати масло досить часто. Якщо ви робите це дуже часто, то ми б порадили звернутися до професійного механіка за консультацією.

Як часто перевіряти: Колись рекомендували це робити при кожній заправці, але у сучасних авто така потреба виникає десь раз на місяць.

Як часто міняти: Це залежить від виробника авто, але універсальна формула – це раз на 10000 кілометрів, або раз в рік (в залежності, яка подія відбувається швидше). Перевірте вашу сервісну книжку, щоб знати особливості заміни моторного масла у вашому авто.

Трансмісійне масло

перевірка трансмісійного масла

Трансмісійне масло забезпечує якісну і довготривалу роботу коробки передач вашого авто. Його рівень можна перевірити точно так само, як і моторного масла, з єдиним нюансом – авто мусить бути заведеним. На відміну від моторного масла, трансмісійне є частиною закритої системи і його рівень ніколи не повинен знижуватися. Якщо ж рівень «впав» – зверніться до кваліфікованого механіка за допомогою. Вам також слід перевіряти і якість масла: його колір мусить бути червоним, а запах не мусить віддавати паленим. Якщо ж все-таки є запах паленого, або колір не червоний, а коричневий – зверніться на СТО.

Як часто перевіряти: кожного місяця.

Як часто міняти: все залежить від авто і типу КПП, але переважно цей період становить між 60000 км і 90000 км.

Охолоджуюча рідина

перевірка рівня охолоджувальної рідини

Як стає зрозуміло з назви, охолоджувальна рідина, або антифриз, охолоджує різні системи вашого авто. Якщо у вас закінчиться ця рідина, то є дуже великий ризик перегріву авто. Рівень у більшості авто можна перевірити по мітках на спеціальному бачку під капотом вашого авто. В разі, якщо є необхідність додати такий охолоджувач – переконайтеся, що він того ж типу, що і залитий у ваше авто.

Як часто перевіряти: хоча б два рази на рік – перед літом  і повторно перед зимою.

Як часто міняти: кожні 2-3роки.

Гальмівна рідина

перевірка гальмівної рідини

Як і ваше трансмісійне масло, гальмівна рідина є частиною замкнутої системи, тому, якщо все гаразд, рівень не мав би падати. Яле час від часу слід хоча б перевіряти, чи вона чиста. Гальмівна рідина забезпечує правильну роботу ваших гальм, тому, якщо ви відчуваєте якісь негаразди при гальмуванні – в першу чергу слід перевірити гальмівну рідину. Переважно вона знаходиться у бачку по ліву сторону авто. Рівень перевіряться по мітках на тому ж бачку. Її колір мусить бути золотим, якщо ж він став коричневим – саме час її замінити на СТО.

Як часто перевіряти: при заміні масла.

Як часто міняти: кожні 2 роки.

Рідина гідропідсилювача керма

перевірка рідини гідропідсилювача

Рідина підсилювача керма допомагає вам кермувати легко та плавно. Коли ж її рівень падає, то ви можете чути «хрускіт», або інші дивні звуки у кермі. Щоб перевірити її, вам слід під капотом знайти відповідний бачок. Переважно ї рівень значно не міняється, але якщо ж він різко впав, то слід звернутися на СТО, щоб усунути витік.

Як часто перевіряти: раз на місяць.

Як часто міняти: між кожних 90000 км і ніколи. Щодо нюансів по вашому авто зверніться до сервісної книжки.

Отже, налаштуйте собі у календарі нагадування і час від часу перевіряйте рівень і якість вказаних рідин, щоб ваше авто безперебійно їздило і ви могли зекономити на подальшому ремонті.