Ліміт виплати по “європротоколу” в Україні з 1 лютого збільшено вдвічі

asd

З 1 лютого 2016 ліміти виплат по ОСЦПВ при врегулюванні ДТП за допомогою європротоколу в Україні збільшено в 2 рази – з 25 тис. грн. до 50 тис. грн.

Нацкомфінпослуг отримала повідомлення про реєстрацію її розпорядження, що регулює цю норму.

На думку Регулятора подвоєння розміру виплати при використанні європротоколу істотно збільшить частку страхових випадків, оформлених без виклику представників поліції або МВС України. У свою чергу, це дозволить патрульній службі сконцентруватися на більш важливих службових обов’язках, а також зменшить навантаження на судову систему.

Крім того, МТСБУ анонсувало плани по введенню електронного «європротоколу» в 2016 році, що є новацією для України, розрахованої на молоде покоління. Сьогодні електронний «європротокол» працює в Бельгії, Іспанії, Чехії та Польщі. По суті, це мобільний додаток, через яке можна буде здійснити заповнення «європротоколу».

У роботі додатка буде передбачена ідентифікація двох учасників ДТП через централізовану базу даних, а далі потерпілому буде запропоновано заповнити анкету, і зазначити, де і які пошкодження завдані транспортному засобу. Це дозволить врегулювати ДТП без виклику поліції та оплати штрафу, і покликане знизити кількість заторів, які створюються після ДТП.

Ліміти ОСЦПВ з лютого поки не збільшили.

Що стосується підвищення лімітів по виплаті постраждалим у ДТП за нанесення матеріального збитку з 50 тис. грн до 100 тис. грн і нанесення збитку здоров’ю з 100 тис. Грн. до 200 тис. грн., то Розпорядження Нацкомфінслуг, що закріплює цю норму, набуде чинності через 10 днів після його офіційного опублікування. Однак, поки Регулятор не отримав офіційного повідомлення про реєстрацію даного розпорядження, хоча обидва документи подавалися в одному пакеті 4 січня.

Європротокол був запроваджений в Україні 19 вересня 2011 після вступу в силу закону про спрощене оформлення ДТП. Завдяки цьому нововведенню, автомобілісти можуть самостійно оформляти ДТП без залучення представників поліції.

Європротокол – це спеціальний бланк, уніфікованого по всій Європі зразка, який заповнюється водіями – учасниками ДТП на місці аварії. Надалі заповнений європротокол пред’являється в страхову компанію і служить підставою для виплати страхового відшкодування.

Застосовувати європротокол учасники аварії можуть за таких умов:

– Неодмінна наявність полісів ОСЦПВ,
– В ДТП пошкоджено тільки «залізо» і відсутні травмовані люди,
– Учасники аварії повинні домовитися про єдиного погляді на причини та обставини аварії.

Якщо хоч одна з цих умов буде відсутня або будуть підозри, що один з учасників ДТП перебуває під впливом алкогольних, наркотичних чи лікарських препаратів; або водії просто не змогли домовитися про обставини аварії; а також не можуть правильно визначити матеріальний збиток, то вони мають повне право викликати представників поліції і оформляти ДТП за звичною процедурою.

Форіншурер