Як обирати та зберігати автомобільний акумулятор, щоб він слугував довше

Під час підготовки автомобіля до зимового сезону особливу увагу слід приділити перевірці акумуляторної батареї. Сильні морози можуть завдати невиправної шкоди АКБ. Це пов’язано із тим, що за низької температури хімічні процеси всередині батареї значно уповільнюються. Внаслідок цього знижується й загальна ефективність роботи акумулятора. Рекомендуємо обов’язково перевірити напругу батареї: якщо вона нижча 12,5 Вольт, то акумулятор необхідно підзарядити.

Іноді все ж виникає необхідність придбання нового акумулятора. При купівлі АКБ слід звертати увагу на низку характеристик. Адже, взявши їх до уваги, ви зможете не лише обрати оптимальну для вашого автомобіля батарею, а й значно подовжити термін її експлуатації.

MKE_BA_S5A08_lateral_bg_64841

Чимало автолюбителів навіть не здогадуються, наскільки функціональні сучасні автомобільні акумуляторні батареї, орієнтуючись під час їх вибору на застарілі критерії. Але оскільки число енергоспоживчих функцій у нових моделях автомобілів щороку зростає, то й виробники АКБ йдуть у ногу з часом. Модернізовані моделі акумуляторів дозволяють суттєво збільшити термін їх збереження та експлуатації.

Всесвітньо відомі виробники АКБ рекомендують обирати батарею з огляду на модифікацію автомобіля. Наприклад, для старих моделей підходять АКБ, розраховані на низький рівень енергоспоживання, а для сучасних автомобілів преміум-класу із великою кількістю електроніки розроблені значно потужніші акумулятори.

«Лінійка акумуляторних батарей Bosch представлена трьома кольорами етикетки: сірим, синім та чорним. Сірою етикеткою відмічені АКБ серії Bosch S3 – ці акумулятори призначені для автомобілів із низьким рівнем енергоспоживання. Синьою етикеткою відмічені акумулятори серії Bosch S4 для автомобілів середнього цінового сегменту із більш високим споживанням електроенергії. А чорною етикеткою відмічаються акумулятори серії Bosch S5, розраховані на автомобілі із високим рівнем енергоспоживання», – пояснює Ольга Капранова, регіональний спеціаліст з продукту.

MKE_BA_group_bg_64965

Перевагами сучасних АКБ є інноваційні технології, що використовуються в процесі виробництва. Найважливішим компонентом акумуляторної батареї є решітка – вона відповідає за оптимальне проходження електричного струму. Найпродуктивнішою та найоптимальнішою для виробництва решіток є технологія штамповки. Таким чином, зі сплаву формується суцільна стрічка, яка піддається перфоруванню. Ця технологія дозволяє зберегти зовнішню рамку пластин та оптимізувати форму решітки. Зокрема, подібна технологія використовується в АКБ Bosch та називається PowerFrame®. Використання цієї технології дає низку переваг: триваліший термін експлуатації завдяки мінімальній корозії та зменшеним витратам води, підвищена енергоємність завдяки покращеним можливостям провідності, а також впевнений старт двигуна навіть після тривалого періоду простою завдяки мінімальному саморозряду.

Positives_Gitter_12261

Один із важливих критеріїв вибору акумулятора – термін його експлуатації. При цьому автовласники часто звертають увагу на дату виробництва пристрою, вважаючи, що від тривалості «простою» АКБ на магазинному прилавку залежить термін його експлуатації. Але для сучасних АКБ цей критерій вже не актуальний – нові технології, які застосовуються у виробництві АКБ, дозволяють зберігати первинні характеристики протягом тривалого часу. Придбавши сучасний акумулятор від відомого виробника, ви отримаєте пристрій, який практично не обслуговується. Щоби подовжити термін експлуатації зарядженого акумулятора, який не використовується, достатньо зрідка перевіряти рівень його напруги. Про це вам нагадають спеціальні етикетки, присутні на всіх АКБ Bosch.

Окрім модернізації конструкції самої АКБ триває постійне вдосконалення технологій. Прикладом останнього досягнення техніки є топові батареї Bosch S5A із технологією AGM (раніше відомі під назвою S6). Для акумуляторів класу «преміум» застосовується технологія Absorbent Glass Mat (AGM), яка забезпечує значне збільшення кількості циклів розряд/заряд. Така технологія передбачає використання сепараторів зі скловолокна, які повністю всмоктують в себе електроліт, що дозволяє повністю герметизувати корпус акумулятора. Крім того, AGM сприяє високій стійкості акумулятора до вібрації та циклічних навантажень.

Акумулятори, розроблені із застосуванням технології AGM, часто плутають з АКБ, у яких електроліт знаходиться в гелевому стані. Втім, це не так – технологія Absorbent Glass Mat більш досконала, адже у гелевих акумуляторів швидкість хімічних реакцій нижча і тому вони не стійкі до сильних морозів. Таким чином, акумуляторам із технологією AGM притаманні усі переваги гелевих, тоді як недоліки останніх у них відсутні.

Джерело

Продукція компанії BOSCH, яку ви можете придбати з офіційною гарантією на Бош Авто Сервіс “112 Україна”: