Bosch представляє педаль акселератору зі зворотнім зв’язком

1-GS-21417-e_ua

До чверті витрати палива залежить від того, як водій натискає на педалі. Раніше єдиною можливістю сприяти економії палива були лише загальні рекомендації щодо плавного акуратного водіння. Тепер Bosch розробив педаль акселератора зі зворотнім зв’язком: легка вібрація повідомляє водіям, коли вони натискають на педаль надто сильно. «Активна педаль газу від Bosch допоможе заощадити паливо і попередить водіїв про потенційно небезпечні ситуації на дорозі», – повідомив Штефан Зайберт, президент підрозділу Бензинових Систем Robert Bosch GmbH. Разом із навігаційною системою або відеокамерою розпізнавання дорожніх знаків інноваційна педаль акселератору від Bosch подає водієві попереджувальний сигнал, якщо, наприклад, автомобіль наближається до небезпечного повороту на занадто високій швидкості.

Активна педаль акселератора допомагає водіям знизити ступінь натискання педалі. Вимірювання протитиску, що створюється пристроєм, здатне скоротити витрати палива на 7%. Відповідно скоротяться і викиди CO2. Це досягається завдяки тому, що педаль входить до єдиної мережі з іншими вузлами й системами, в тому числі із трансмісією. На деяких автомобілях визначити найкращий момент для перемикання передач допомагають спеціальні стрілки на панелі приладів. Активна педаль газу також може повідомити про необхідність змінити поточну передачу. «Педаль визначає момент, коли криві прискорення й економічності перетинаються», – повідомив пан Зайберт. Якщо водій хоче ще трохи прискоритися перед перемиканням передачі, досить дещо сильніше натиснути на педаль.

Гібриди: попереднє інформування про запуск ДВЗ

Додаткові можливості для економії палива доступні у поєднанні із системою старт-стоп, оснащеної функцією руху за інерцією, – тобто коли за певних умов руху автомобіля двигун зупиняється для економії палива. За оцінкою компанії Bosch, двигун може перебувати у вимкненому стані до 30% від усього шляху. Педаль акселератора подає водієві сигнал про те, що настає слушний момент для руху накатом. У випадку з гібридами система має низку додаткових переваг. Водій заздалегідь дізнається, що двигун внутрішнього згоряння скоро запрацює, і може уникнути цього, зменшивши натискання на педаль.

Педаль акселератора допомагає не тільки економити паливо: інноваційний компонент підключається до цілої низки систем активної безпеки. Наприклад, у поєднанні із системою попередження про зіткнення педаль здатна подавати водієві сигнал за допомогою вібрації. Потрібна лише проста настройка програмного забезпечення, щоб адаптувати тип і силу зворотного зв’язку під вимоги автовиробників.

1-GS-21418-e_ua

Педаль газу онлайн: сигнали попередження про водіїв, які виїхали на зустрічну смугу, або про дорожні затори

Інноваційна педаль від Bosch пов’язана із навігаційною системою, завдяки чому водій отримуватиме попередження про те, що наближається до крутого повороту із дуже високою швидкістю.

Також педаль акселератора може взаємодіяти із відеокамерою розпізнавання дорожніх знаків: якщо водій перевищує допустиму швидкість, вона попередить його вібрацією або протитиском натисканню.

Ще більше можливостей для інновації від Bosch відкриває Інтернет. За допомогою вібрації на педалі акселератора автомобілі, підключені до мережі, подаватимуть сигнали про небезпечні ситуації: водіїв, які виїхали на зустрічну смугу, несподівані затори, наближення до перехрестя й інші чинники небезпеки на шляху.

Додаткова інформація про педаль акселератору: www.bosch-gaspedal.com.