Свічки для автомобілів із ГБО

  • У разі переходу на газ необхідно встановити спеціальні свічки запалювання, що відповідають вимогам газових двигунів
  • Внаслідок більш жорсткого температурного та хімічного впливу свічки у газових двигунах підлягають заміні через 15-30 тис. км
  • Платино-іридієві свічки Bosch вирізняються високою зносостійкістю та стійкістю до хімічного впливу в камері згоряння
  • Заміну свічок рекомендується проводити на СТО

Сьогодні чимало автомобілістів оснащують свої автомобілі газобалонним обладнанням (ГБО), переходячи з бензинового на газове паливо. Причина такої модернізації – нижча вартість газу у порівнянні з бензином. Вибираючи газовий двигун, водії зазвичай довідуються про витрату палива, безпеку, заправки тощо.

Олексій Савельєв, продукт-спеціаліст по свічкам запалювання компанії Bosch, відповідає на найпоширеніші питання про свічки запалювання для автомобілів із газовим двигуном.

hires_jpg_fr_7_dc__v4_55259s

Чи потрібно міняти свічки зі встановленням ГБО?

Для газових двигунів необхідні свічки, що мають певні характеристики. Річ у тім, що газ потребує більш високої напруги запалювання. Якщо, наприклад, у бензиновому двигуні воно становить 14 кВ, то після переобладнання для надійного запалення потрібно 16 кВ. До того ж, у камерах згоряння газових двигунів виникають вищі температури. Ці фактори призводять до швидшого зношення електродів. Зважаючи на це, термін служби штатних свічок скорочується, їх необхідно міняти частіше. Тому у переобладнаному на газ автомобілі рекомендується використовувати спеціальні свічки запалювання.

Які свічки запалювання потрібно використовувати у разі переходу на газ?

Якість свічки запалювання є основою надійності, ККД і терміну служби двигуна. Для газових двигунів рекомендується використовувати свічки, виготовлені з міцних матеріалів, стійких до температурних і хімічних впливів. У таких свічках підтримання оптимальної температури у камері згоряння відбувається шляхом «правильного» відведення тепла.

Як провідний виробник первинних компонентів для автомобілів, Bosch виробляє свічки запалювання, що ідеально відповідають вимогам газових двигунів. Уся продукція компанії має спеціальне нікелеве покриття, стійке до впливу високих температур та агресивних речовин. Спеціальні платино-іридієві свічки запалювання Bosch мають високоякісний центральний та бічний електрод зі сплаву платини з іридієм. Вони вирізняються значно тривалішим терміном служби (до 30 тис. км) і тому оптимально підходять для роботи на газі.

hires_jpg_fr_7_dc__cutaway_55192s

Чи можна провести заміну свічок самостійно?

Якщо ви добре знаєте свій автомобіль і маєте навички дрібного авторемонту, можна замінити свічки і самостійно. Однак будова сучасних автомобілів стає дедалі складнішим, тому рекомендується навіть такі прості операції, як заміна свічок, проводити на станціях техобслуговування. До того ж, працівники СТО можуть підібрати свічки для газових двигунів за допомогою програмного забезпечення ESI[tronic]. У разі ж складніших моделей, таких як Porsche, BMW, заміну свічки слід довірити тільки фахівцеві автосервісу.

Джерело