Купив вживане авто – міняй оливу

Якщо вам потрібна проста відповідь, то вона така: тому що це тепер ваш автомобіль і ви відповідаєте за його надійність і довговічність. Адже саме від мастила значною мірою залежить залишковий ресурс силового агрегата – ви ж не хочете незабаром робити капітальний ремонт двигуна?

Також від оливи, залитої в ваш двигун, залежить робота його вузлів і систем, наприклад гідрокомпенсаторів клапанів, фазозсунення в ГРМ. Тобто в деяких випадках через мастило двигун може просто зупинитися. Ну і нарешті, якщо у машини тепер новий господар, її «оливова» історія має починатися з чистого аркуша – новий власник повинен точно знати, що у нього залито в двигун. Щоб експлуатувати його відповідним чином, а в разі якихось несправностей мати достовірні вихідні дані для діагностики.

Ось чому, купивши машину з рук, варто одразу приділити увагу системі змащення.

Якщо ви відноситеся до тих людей, які хочуть знати подробиці, вам варто читати далі. Ми не хочемо сказати, що попередній власник був людиною скупою і недбалою, але ніхто не гарантує вам, що мастило в моторі завжди було якісним, свіжим і потрібного типу. Та й роки неодмінно беруть своє – машина ж не нова. А отже, в системі змащення, та й просто на внутрішніх деталях двигуна можуть накопичитися смолисті відкладення, нагар і інші непотрібні продукти. Вони погіршують умови змащення, тепловіддачу, можуть повністю закупорити якийсь канал.

Отже, купивши уживаний автомобіль, рекомендується не просто поміняти оливу і фільтр, а й промити систему змащення. Тут варто застерегти від використання промивного мастила – досвідчені фахівці не радять використовувати його. Оскільки, як правило серйозні виробники таких не виробляють, а довіряти свій двигун маловідомій продукції все ж таки не варто. Тому рекомендується використовувати так звані промивки – суміші, які додаються в оливу, що вже працює в двигуні. Якщо обрати якісний препарат від відомого виробника, він підвищить миючу здатність мастила, і змивши відкладення, буде утримувати їх у хорошому стані.

Джерело