В Україні відкривається 34 нові зарядні станції для електромобілів

Всі зарядні станції перебувають на території АЗС ОККО при мережі дорожніх ресторанів A La Minute і розкидані по всій Україні. Щоб підзарядитися, потрібно просто попросити в офіціанта відповідний тип кабелю. Ініціатором проекту стало українське співтовариство власників і фанів електрокарів Tesla Club Ukraine. За словами засновника клубу, Назара Шимоне-Давида, заряджати електрокари на цих станціях можна абсолютно безкоштовно – передає ain.ua

Станції будуть універсальними для всіх моделей електрокарів і встановлюються на основних автомобільних артеріях країни. За словами Назара, більшість станцій вже кілька днів працюють, хоча офіційна презентація запланована в Києві тільки 23 грудня.

В Україні відкривається 34 нові зарядні станції для електромобілів
У Київській області всього сім пунктів електрозаправки. Ще сім – у Львівській, п’ять у Дніпропетровській, три в Рівненській, по дві у Волинській, Одеській, Харківській та Черкаській, і по одній в Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській та Полтавській областях. Подивитися їх розміщення можна на мапі сервісу PlugShare. Чи будуть будувати станції на Сході України, поки не повідомляється.
карта електрозаправок України
Виробником зарядних пристроїв є німецька компанія Keba, а виробництвом кабелів для них, за даними «Тесла-клубу», займається українська компанія E-Line з Дніпропетровська. Компанія також виготовляє кабелі з української міді і планує розгорнути мережу власних фірмових заправок в Україні. У 2015 році E-Line обіцяє встановити по кілька станцій у Дніпропетровській, Київській, Львівській та Одеській областях.