Правильна підготовка авто до весни: список необхідних маніпуляцій

Більшість автовласників звикло готувати автомобіль до зими, водночас при настанні весни також важливо зробити кілька обов’язкових процедур зі своїм залізним конем. Це допоможе значно продовжити термін служби авто.
Зима – це найскладніший сезон для автомобіля і перед довгоочікуваними поїздками на дачу і пікніками у нас є в запасі трохи часу, щоб виправити всі нюанси, які могли проявитися за кілька місяців холодів і снігових заметів.

Кузовщина

Замерзлий сніг і сильні реагенти за зиму встигають зробити своє і у деяких авто, особливо в віці, кузов починає іржавіти.
Після мийки уважно огляньте лакофарбове покриття автомобіля, а також перевірте колісні арки та днище автомобіля. Якщо ви десь бачите пошкодження лакофарбового покриття – їх потрібно в терміновому порядку усунути. Так, всього за один або два сезони місце з цими пошкодженням перетвориться в справжній осередок іржі, з яким буде дуже важко боротися.

Вода в салоні авто

Взимку, як би вам цього НЕ хотілося, трохи вологи все одно потрапляє в салон. Мова йде про воду зі снігу, занесеному на черевиках. Подібна каша може накопичуватися під килимами і в інших порожнинах автомобіля. Надалі, саме з цих вологих осередків з реагентами і починається корозія в авто.
Саме тому після зими потрібно по максимуму очистити салон автомобіля від вологості.

Стуки в підвісці авто

Після зими незайвим буде перевірити підвіску автомобіля, адже через сильні морози і важкі умови експлуатації в снігу з ладу виходять кульові опори, сайлентблоки та амортизатори. Якщо зі стуком підвіски дехто їздить по багато років, то погіршення керованості автомобіля через проблеми в ходовій вже безпосередньо впливає на безпеку.

Після того як ви зміните колеса на літо (ближче до середини весни), також непогано було б відрегулювати розвал\сходження коліс (виставити геометрію коліс згідно заводських стандартів).

Щітки склоочисника

Досить дрібна, але важлива деталь машини, без якої неможливо безпечно їздити ранньою весною, особливо коли масово йдуть дощі. Якщо після зимової експлуатації щітки склоочисників почали залишати смуги на лобовому склі, то їх варто замінити.

Під капотом

Більшість двигунів абсолютно нормально себе почуває навіть в сильні морози. Водночас деякі дрібні вузли і агрегати можуть виходити з ладу. Як правило, після зими себе може погано почувати електрична частина двигуна.
Майстри рекомендують перевірити свічки і високовольтні дроти. Також якщо у вас з’явилися проблеми з запуском двигуна після зимової експлуатації, рекомендується перевірити котушку запалювання.

Акумулятор

Навесні бажано перевірити роботу акумулятора через те, що взимку дуже сильно страждає рівень заряду АКБ та залишкова його ємність.

Записатися на сезонний сервіс вашого авто ви можете зателефонувавши нам на Бош Авто Сервіс “112 Україна” за телефоном +380672244248, або онлайн: www.boschservice.lviv.ua/online