Як безпечно експлуатувати автомобіль в зимову пору року
Зима – пора року, що викликає стрес у любителів підворотів на штанах, дівчат, які носять короткі спідниці і автолюбителів. День у день доводиться буквально розморожувати автомобіль, сидіти в крижаному салоні і чекати, коли ж можна буде рушити з місця. Дороги заметені снігом, так ще й відчайдухи намагаються увійти з заносом в поворот, закінчуючи свій маневр в обіймах відбійника або узбіччя.
Одним словом, зима – прекрасна пора, коли сидиш вдома і попиваєш гарячий чай. Але труднощі – це не привід відмовлятися від залізного коня, адже, як не крути, це все ж краще, ніж ставати пішоходом і щодня боротися з поривами холодного вітру. До зими необхідно підготуватися так само ретельно, тому у нас є поради, завдяки яким ти не станеш бранцем погодних захцянок.
Гума – наше все
Багато розумників стверджують, що можуть всю зиму проїздити на літній гумі і різниці практично немає, – вся справа в майстерності. Не ведіться на цю маячню і не економте на безпеці. По-перше, літня гума дубіє при високих температурах і втрачає свою еластичність, так що гальмувати автомобіль буде на 10% з 100. По-друге, особливості протектора не дозволять успішно рухатися на літній гумі, що зробить автомобіль некерованим.
Що необхідно мати в автомобілі
Зима – непередбачуваний час року і ти повинен бути готовий до будь-яких примх погоди і свого автомобіля. У разі непередбаченої ситуації в іншу пору року залишитися протягом декількох годин в своєму авто не так критично, але при сильному морозі вже через короткий час ти відчуєш, як температура в заглохлій машині стрімко падає.
- Ковдра – в разі, якщо підмога буде добиратися довго, вона відмінно збереже тепло.
- Рукавички і шапку – за дорогоцінні градуси доведеться вести бій.
- Запас води і їжі, що не псується.
- Портативний зарядний пристрій.
- Снігову лопату (міні) і крижаний скребок.
- Надійний трос для буксирування.
- Якісні кабелі для “прикурювання”.
- Запасну каністру палива.
Це той мінімум, який забезпечить максимальну виживаність в разі непередбачених обставин.
Ретельно очищайте автомобіль перед поїздкою
Може це і забере у тебе зайві 10 хвилин, зате крижана кірка не заважатиме, коли будеш їхати по дорозі і не доведеться відкривати вікно в мінусову температуру, щоб переконатися у відсутності перешкод. Забери сніг з даху автомобіля, адже злітаючи він заважає огляду водіїв, які їдуть за тобою.
Джип з повним приводом не панацея
Цей автомобіль забезпечить додаткову безпеку лише в тому випадку, якщо ти будеш дотримуватися ПДР. Навіть повний привід не дозволить зайти в крутий поворот на засніженій дорозі, а наявність зимової гуми не гарантує, що ти швидко зупинишся на великій швидкості. На якому б автомобілі ти не їздив, тобі доведеться рахуватися з особливостями руху на зимовій дорозі.
Підйом і спуск з гори
Тут теж є свої секрети й тонкощі. Піднімаючись в гору, ні в якому разі не тисни сильно на педаль газу, щоб колеса не почали пробуксовувати. Через це ти миттєво втратиш швидкість і інерцію автомобіля. Секрет полягає в тому, щоб плавно гратися з педаллю газу і рухатися з однією швидкістю.
Спускаючись ж зі схилу, постійно тримай автомобіль на передачі і навіть в самому страшному сні не став коробку в нейтральне положення – такий автомобіль стане некерованим. Спускаючись зі схилу, гальмуй передачами і плавно працюй педаллю гальма, адже перетиснувши її ти ризикуєш заблокувати колеса і авто піде в занос.
Як безпечно рухатися на автомобілі взимку
По-перше, забудь про різкий розгон і гальмування – поки не стає сніг, ця розкіш для тебе недоступна. Переборщивши з педаллю газу, ти лише будеш буксувати на місці. Тиснути педаль гальма до упору теж безглуздо: якщо у тебе немає АБС, то автомобіль буде ковзати до тих пір, поки не упреться в перешкоду. Навіть при наявності цієї системи, різке гальмування є небезпечним, адже гальмівний шлях автомобіля може бути значно збільшеним. Тримай безпечну відстань до автомобіля, який їде попереду. В ідеалі ти повинен розрахувати відстань так, щоб в разі екстреного гальмування ти рухався до нього близько 10 секунд. І не забувай про те, що можеш гальмувати двигуном за допомогою коробки передач, – це відмінний і дієвий спосіб уповільнити машину . Не варто випробовувати долю і їздити швидко, як ніби на вулиці +15 і під колесами ідеальне дорожнє покриття. Більш того, якщо дорога занесена снігом, то рекомендується їхати зі швидкістю, яка набагато менше, ніж дозволена законом.
Зроби свій автомобіль більш помітним
Якщо ти потрапив в заметіль і видимість впала до декількох метрів, то зроби свій автомобіль максимально помітним, включивши всі освітлювальні засоби. Фари, аварійні сигнали і стоп-сигнали допоможуть тобі виділити автомобіль в негоду. І будь уважний на світлофорі. Якщо у тебе загорівся зелений, то не поспішай рушати, а спочатку переконайся в тому, що всі водії закінчили свої маневри на перехресті, і при русі тобі не буде загрожувати небезпека.