Якщо машина простояла довше року, замініть оливу

Може здатися, що якщо автомобіль не експлуатується, то з ним нічого не буде і він не потребує ніяких додаткових операцій. Це не так – в машинах є багато компонентів, яким потрібна регулярна експлуатація. Але сьогодні про оливу.

Якщо ваша машина дуже довго не експлуатувалася, то одразу ж після початку експлуатації варто замінити оливу. Як довго – чіткої інформації немає.  Якщо це зимовий сезон довжиною 3-4 місяці, то при умові пробних пусків двигуна десь раз на місяць можна не хвилюватися. Якщо від півроку і більше, а автомобіль взагалі не заводився,  то можете сміливо міняти оливу. Також на цей показник впливає фактор вологості повітря та оточуючої температури в місці зберігання.

Отже, що відбувається з оливою двигуна, який довго не заводиться?

По-перше, мотор це не герметична система,  і тому олива так чи інакше має контакт з повітрям. А повітря з часом призводить до її старіння.

По-друге, олива – це багатокомпонентна суміш, яка при довгому відстоюванні розшаровується. Ви можете заперечити, що цього не відбувається в каністрі  і олива має довгий термін зберігання від виробника. Так, але коли вона залита  в двигун, і двигун хоч трохи пропрацював, то олива починає теж працювати, а її компоненти реагують один з одним і змінюються. Тому і відбувається розшарування. При щоденному користуванні цього не відбувається – олива збовтується.

По-третє, у двигуні утворюється конденсат, який створює кислотне середовище, що суттєво пришвидшує корозію двигуна.

Тому якщо машина довго стояла, то міняйте оливу!

Джерело